Program PIT 2013/2014

Aktualny program PIT 2013 za darmo dla każdego - pobierz i zainstaluj!

Pit 2013 online

2014-03-12 | Admin | | | |

 PITY za 2014 rok

Oto powody, dla których warto skorzystać z programu PITy 2013/2014:

 • aplikacja posiada przyjazny Kreator PIT, który tworzy deklaracje i załączniki automatycznie – Kreator jest szczególnie przydatny dla osób wypełniających zeznania PIT raz w roku, dla siebie czy członków rodziny,
 • program posiada także tryb polecany profesjonalistom – umożliwia rozliczanie zeznań PIT na aktywnych formularzach, dając pełną kontrolę nad zeznaniem i pozwalając na szybsze przygotowanie zeznania podatkowego,
 • aplikacja pozwala wysyłać e-deklaracje przez Internet i dostarcza je bezpośrednio do Urzędu Skarbowego – dzięki temu dane użytkownika są bezpieczne i nikt niepowołany nie ma do nich wglądu,
 • program posiada bogatą dokumentację kontekstową, szczególnie przydatną w przypadku rozliczania bardziej skomplikowanych zeznań podatkowych,
 • aplikacja zapewnia bezpieczeństwo danych – nikt nie ma dostępu do Państwa danych finansowych, dane nie są sprzedawane ani udostępniane żadnym osobom trzecim,
 • program umożliwia wprowadzenie dowolnej liczby podatników, co jest szczególnie przydatne przy użyciu zarobkowym, np. w biurach rachunkowych, kancelariach podatkowych i innych podmiotach rozliczających zeznania PIT dla wielu osób,
Ulga internetowa dotyczy tylko tych osób, które w roku rozliczeniowym, czyli 2013 korzystały z Internetu na podstawie umowy, z której wynika, że uiszczaliśmy miesięczne opłaty za używanie Internetu. Wszystkie osoby, które korzystały z niego nieodpłatnie nie będą mogły skorzystać z ulgi internetowej. Rozliczenie w formie elektronicznej to najszybszy i najprostszy sposób złożenia zeznania rocznego. Przez Internet, bez kwalifikowanego podpisu elektronicznego można wysłać: PIT-19A, PIT-38, PIT-36, PIT-37, PIT-39, PIT-16A, PIT-28, PIT-36L wraz z załącznikami. W ten sam sposób składa się również korektę tych deklaracji.

Rozliczenia 2013

Druk Pit-28 dostarcza się wcześniej niż pozostałe zeznania PIT roczne – do ostatniego stycznia 2013 r. Jedyne co jest niezbędne aby wysłać druki PIT drogą internetową, oczywiście poza dobrym programem umożliwiającym takie rozliczenie, to wysokość przychodu podatnika z ubiegłego roku podatkowego. Kwota ta ma służyć do autoryzacji podatnika składającego zeznanie podatkowe PIT. Osoba prowadząca własną jednostkę gospodarczą składa PIT-28, gdy zawiadomił najdalej do dnia 20 stycznia 2013 r. organ skarbowy o przygotowywaniu ryczałtem zarobków z tytułu biznesu. Dla osób rozpoczynających prowadzanie własnego biznesu w roku fiskalnym powiadomienie o wskazaniu ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych powinno być złożone w momencie zapoczątkowania biznesu nie później niż w dniu pozyskania pierwszego zysku.

Rozliczenie pit jednego z najpopularniejszych formularzy (np. pit 39, pit 38, pit 36, pit 37) dokona się szybko, bezproblemowo i bezpiecznie w programie ze strony taxmachine.pl. PIT 28 dotyczy osiągających zarobki z racji umowy dzierżawy, najmu, poddzierżawy, podnajmu lub innych umów o podobnym zakresie, jeżeli umowy owe nie są podpisywane w ramach prowadzonej firmy, prowadzących indywidualnie własną firmę, prowadzących własną pozarolniczą firmę w formie spółki cywilnej albo spółki jawnej. W programie PITy 2014/2014 taxmachine.pl do rozliczenia przychodów ujętych w PIT 2013 w terminie 1 styczeń 2014 – 30 kwietnia 2014 wypełnisz ponadto dowolne zeznania obowiązujące od 1 stycznia 2014 całkiem za darmo: O, PIT 36L, PIT 39, ZAP3, D, PIT 36, PIT/B, PIT 28, NIP 7, PIT 37, 2K, PIT 28/A, PIT 38, Z, PIT 28/B, ZG.

Do kiedy pity 2013

Przez internet możliwe jest rozliczenie wspólnie z małżonkiem. Taki PIT 2013 podpisać może jeden małżonek, który wypełnia akurat deklarację. Nie są wymagane żadne dodatkowe pełnomocnictwa, gdyż złożenie "podpisu" (wpisanie danych uwierzytelniających jednego z współmałżonków) jest uznawane za samoczynną zgodę drugiego z współmałżonków na wypełnienie deklaracji wspólnie i podanie danych związanych z jego zyskami na tej deklaracji. Współmałżonek który składa PIT 2014 działa w owym czasie nie tylko w swoim imieniu, ale drugiego z małżonków. Deklaracje roczne posyłamy do 30 kwietnia po roku fiskalnym, wyjątkiem jest zeznanie roczne PIT-28, które musimy złożyć do ostatniego stycznia. Do szczególnie popularnych formularzy PIT rocznych należą: PIT-37, Pit-36, PIT 28.

Rozliczenie pit za 2013 ulgi

Zeznanie PIT-28 wraz z obowiązującymi załącznikami, w których dokonamy wszelkich odliczeń podatkowych i nie tylko, nie należy składać jak w większości przypadków do 30 kwietnia, lecz 31 stycznia danego roku rozliczeniowego. Podobnie wszystkie inne druki składane przez internet, mogą być z odpowiednimi załącznikami. Wyliczanie zobowiązania podatkowego z poza granic Rzeczpospolitej Polskiej w naszym kraju zależy od zasad określonych w traktacie o unikaniu dwukrotnego objęcia opodatkowaniem ratyfikowanej z konkretnym krajem.

opp_200x200

Rozlicz pit za 2013

Formularz PIT-36 to formularz, który wypada złożyć do właściwego Urzędu Podatkowego do 30 kwietnia 2014 r. Aby dotrzymać terminów i wypełnić deklarację prawidłowo, warto skorzystać z aplikacji służącej do wypełniania PIT. Jest ona dostępna w dole. Obywatele, którzy składają się na PIT36L lub na PIT 28 mogą dodatkowo składać Pit 36 w związku z innymi zarobkami, na przykład działalność rozliczana na PIT-36l, zbycie nieruchomości – na Pit-36. Informujemy, że możliwe jest wypełnianie deklaracji fiskalnej PIT-37 indywidualnie, istnieje również możliwość wspólnego rozliczania się z małżonkiem, jak i możemy rozliczać się jako osoba samotnie wychowująca dziecko.

program pit 2013 2014

Pity za 2013 rok

Moja aplikacja PITY 2014 online pomoże Ci nie tylko w obliczeniach, ale również przeprowadzi Cię krok po kroku przez wypełnianie PIT za 2013 rok. Nie czekaj dłużej! Już dziś możesz mieć rozliczenie roczne 2013 za sobą. Wypełnij PIT przez internet lub pobierz darmowy program PIT. Prezentowany program PITy 2013 został pieczołowicie przygotowany przez kolegium wiarygodnych i kompetentnych informatyków i testowany przez dziesiątki księgowych. Dzięki temu właśnie możemy Państwu zagwarantować najwyższą jakość oferowanego przez nas programu. Blankiet PIT-38, w rozróżnieniu od np. wybitnie słynnego zeznania PIT-37, może wymagać wyłącznie jednego załącznika pod postacią PIT/ZG. Umieszcza się w nim informacje o wysokości dochodów z zagranicy i o zapłaconym podatku w danym roku fiskalnym.

Wypada też pamiętać, że PIT-39 wypełnia się również w przypadku sprzedaży: - spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu zarówno mieszkaniowego jak i użytkowego, - prawa do domu jednorodzinnego w spółdzielni mieszkaniowej, - udziału w nieruchomościach, - prawa do wieczystego użytkowania gruntów. Na osobach fizycznych mających miejsce zamieszkania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ciąży nieograniczony obowiązek podatkowy. Oznacza to, że osoby te podlegają obowiązkowi podatkowemu w Polsce od całości uzyskanych dochodów (przychodów) bez względu na miejsce położenia źródeł przychodów. Gdy już prześlemy zeznanie, uzyskujemy świadectwo, że system deklarację zaakceptował. Zostanie to potwierdzone poprzez wygenerowanie UPO – Urzędowego Potwierdzenia Odbioru, jest to kod, który staje się dowodem złożenia przez podatnika w danym terminie rocznego zeznania podatkowego. Takie potwierdzenie powinno się przechowywać, aż do przedawnienia zobowiązania podatkowego z którą dana deklaracja jest związana. A zatem UPO jest dowodem i potwierdza datę złożenia zeznania.

Pity za rok 2013

2014-03-12 | Admin | | | |

 PITY 2013/2014 rok

Nasz program umożliwi Ci wypełnienie nie tylko PIT-37, ale również wszelkich potrzebnych do skorzystania z ulg załączników (PIT/D, PIT-2K, PIT/O). Kalkulując dochody niepełnoletnich – przesłać należy Pit 36 łącznie z PIT/M, nawet jeśliby zwyczajnie, bez zysków małego dziecka, tworzyłoby się PITa-37. Darmowo pobierz PROGRAM PIT z taxmachine.pl - Rozlicz się z podatku za 2013 rok!

Odliczenia pit 2013

Z asystą oprogramowania Pity 2014 wypełnisz PIT nawet bez wiedzy księgowej - będziesz krok po kroku instruowany, co w jakim polu wpisać. Program sam wykona za Ciebie wszelkie wyliczenia, co też eliminuje ewentualność jakiejkolwiek pomyłki. Na koniec masz możliwość wysłać PIT prosto do Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną - po co tracić czas na stanie w kolejkach? Do skierowania PIT przez net nie potrzebujesz cyfrowego podpisu, Twoje dane osobiste są świadectwem tożsamości dla Urzędników. Podatnicy już od kilku lat mają sposobność użytkowania e-deklaracji dla formularza pit 28. Dzięki niej zdołamy zyskać wiele udogodnień i korzyści. Jedną z nich jest program pit 28 2013 oraz program pit 28 2014. Dzięki temu bez najmniejszego ambarasu wypełnimy każdy druk pit 28. Nasz program umożliwi Ci wypełnienie nie tylko PIT-37, ale również wszelkich potrzebnych do skorzystania z ulg załączników (PIT/D, PIT/O, PIT-2K).

Najnowsze statystyki pokazują, że wciąż my - Polacy mamy trudność z osobistym rozliczeniem się z podatku. Niemało osób stosuje w takiej sytuacji z pomocy znajomych lub księgowej. Zaledwie 40% społeczeństwa we własnym zakresie wypełnia zeznanie podatkowe. Jest to świadectwo dezinformacji i nieróbstwa w polskim społeczeństwie. Zrealizowanie formularza PIT-37 zajmuje bowiem maksymalnie 10-15 minut. Odpowiedni program do PIT-37 może się przyczynić do tego, że ten czas uda się jeszcze bardziej obciąć. Pit 36 posłać należy gdy zbyliśmy nieruchomość zbudowaną czy też nabytą między rokiem 2007 i 2008. Osoby, jakie mają własną jednostkę gospodarczą, i wybrali opłacanie podatku liniowego 19%, składają w Urzędzie Podatkowym druk PIT 36l.

Pity 2013 ulgi

By skorzystać z ulgi na internet nie jest wymagane by posiadać faktury, wystarczy jakikolwiek dokument wydatkowania pieniędzy na globalną sieć, musi na nim być wykazana kwota oraz kto kiedy komu zapłacił za stosowanie internetu. Datą nabycia majętności jest data podpisania aktu notarialnego przekazującego mienie. Datą pobudowania – data oddania majętności do użytkowania. Wśród upustów, jakimi dysponujemy przy rozliczaniu druku PIT-36L jest odliczenie składki ZUS oraz składki IKZE w formie liniowej. Takie samo prawo przysługuje nam w przypadku składek na ubezpieczenia zdrowotne oraz ulgę abolicyjną. Nie rozliczymy się natomiast poprzez druk PIT-36L ani wspólnie z małżonkiem, ani też jako osoba samotnie wychowująca dziecko. Możemy jednak odpisać 1% podatku na organizacje pożytku publicznego.

Pity 2013 odliczenia

Formularz PIT-38 dotyczy tych podatników, którzy zdecydowali się zagrać na giełdzie i w ten sposób uzyskać przychody. Zachęceni przez liczne reklamy i informacje medialne podatnicy muszą także rozliczyć się z Urzędem Skarbowym podatkiem, który od miejsca uzyskania dochodu nazywamy podatkiem giełdowym. Rozliczanie i wypełnianie druku PIT-38 opieramy zatem na dochodach „ugranych” na giełdzie. Stawka podatku wynosi 19% od uzyskanego przychodu. Z jakiego powodu wybrać właśnie ten program do rozliczeń rocznych? - nie zrobisz błędu w obliczeniach - opisywany program wykona je za Ciebie!, - możesz pobrać bezpłatny program, jak również wypełnić PIT przez internet, - wymieniony program udostępniony jest całkowicie bezpłatnie, - wszystkie Twoje dane podawane przy rozliczaniu się z podatku są zaszyfrowane i przechowywane na bezpiecznych serwerach (tylko Ty masz do nich dostęp), - omawiana aplikacja do wypełniania PIT została przygotowana przez biegłych księgowych i informatyków, co sprawia, że możesz być pewny, że w Twoje zeznanie podatkowe nie wkradnie się nawet najmniejszy błąd. PIT przez Internet w pięciu krokach:

 • pobierz i zachowaj Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). Jest ono dowodem traktowanym na równi z dowodem nadania listu poleconego, czy potwierdzeniem złożenia PIT-u w urzędzie skarbowym.
 • wejdź na stronę systemu e-Deklaracje na www.finanse.mf.gov.pl, pobierz i zainstaluj z zakładki "Do pobrania" aplikację e-Dekleracje Desktop lub wtyczkę (plug-in),
 • wyślij dokument,
 • wypełnij odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop lub pobierz formularz z zakładki – Formularze , a następnie go wypełnij,
 • podpisz go wpisując kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za 2012 rok,

pit 28a

Rozliczenie pit 2013 do kiedy

Używając wszelkiego rodzaju ulg i odliczeń, zobowiązani jesteśmy dodać do druku PIT-37 różne suplementy, gdyż w przypadku braku tychże załączników, zniżki nie zostaną nam naliczone. Pomimo tego, że w formularzu PIT-28 nie jest dozwolone odliczyć ulgi prorodzinnej, a podatnicy nie mogą potrącać kosztów osiągnięcia przychodu, funkcjonuje szereg udogodnień przemawiający za wyborem ryczałtu ewidencjonowanego. W PIT-28 można odliczyć: składki na ubezpieczenia społeczne, ulgę abolicyjną, obecnie obowiązujące ulgi i odliczenia innego typu (oprócz ulgi prorodzinnej), składki na ubezpieczenia zdrowotne. U osób sprzedających nieruchomość zakupioną z pobudowanym po pewnym czasie na niej budynkiem (np. domem), datą kupienia jest data zakupienia parceli, a nie data przekazania do wykorzystywania postawionego obiektu.

pit o 2013

Urząd skarbowy program pit 2013

Czy osoby pozostające w związku małżeńskim mogą rozliczać się łącznie? Tak, formularz PIT-37 umożliwia taki sposób składania zeznania podatkowego. Warto jednak zapoznać się z dodatkowymi wymaganiami. Nie trać czasu na stanie w kolejce - skorzystaj z e-deklaracji. Płacący podatek zryczałtowany od przychodów nie ujmują ulgi prorodzinnej. Pozostałe obowiązujące obecnie ulgi zdołają potrącać od ujawnionej wartości podatku.

Na stronie abcpodatkowe.pl możesz wypełnić zeznanie PIT 2013 przez internet. Wystarczy tylko wejść tutaj, wybrać formularz podatkowe, które chcesz sporządzić i rozliczysz się z podatku. Możesz dodatkowo zrobić użytek z systemu e-deklaracje, dzięki czemu przekażesz PIT prosto do Urzędu Skarbowego. Obywatele entuzjastycznie wykorzystują ulgi podatkowe, dlatego że wszystkim przydadzą się dodatkowe środki pieniężne, elementarnym problemem z reguły jest brak znajomości aktów podatkowych, jakie są trudne, dlatego też powinieneś zastosować program do składania deklaracji PIT, która ujmuje ulgi samodzielnie, nie ma potrzeby byś się znał na aktach podatkowych by osiągnąć należyte zwroty podatków. Dla druku PIT-36 istotnym terminem jest dzień 30 kwietnia roku następującego po roku podatkowym. Jest to ten sam termin, w którym składamy większość formularzy PIT. Jeżeli chcesz, aby Twoje zeznanie dotarło do Urzędu Skarbowego na czas rozlicz i wypełnij je poprzez nasz program. Rozliczanie kwot w arkuszu oraz wypełnianie odpowiednich rubryk jest naprawdę proste, program sam podpowiada co należy wpisać. Dodatkowo, jeśli zależy Ci na czasie prześlesz druk PIT przez internet wprost do Urzędu Skarbowego. Są dwa sposoby przesłania zeznania do fiskusa – poprzez program lub w trybie online na stronie.